کاربر میهمان

تجهیزات

Temp. Monitoring SYS

 سیستم مانیتورینگ حرارت فیدرهای KV  20 
 

معرفی سیستم :
از آنجا که افزایش دمای فیدرهای لاله ­ای یکی از عوامل عمده در بروز آتش سوزی در پست­های برق می باشد و با توجه به خساراتی که تاکنون از حوادث آتش سوزی در ایستگاه ها به تجهیزات صنعت برق وارد شده است، لزوم استفاده از حسگرهای حرارتی جهت پایش مداوم دما، ایجاد آلارم درصورت بالا رفتن آن و در نتیجه جلوگیری از بروز آتش سوزی لازم به نظر می رسد.

این سیستم شامل سنسورهای  دمای مادون قرمز به اسم DTP-300  ویک واحد مانیتورینگ دما(Znoy) می باشد. شایان ذکر است این سیستم مانیتورینگ امکان اتصال تا 30 سنسور دما را دارد و اطلاعات از طریق پروتکل  Modbud RTU به سیستم بالادست ارسال می شود.این سنسورها معمولا برای اندازه گیری دمای نواحی مهم مدارات اصلی تابلوها مانند ترمینال های ولتاژ بالا از یک سوئیچ یا قطع کننده مدار، اتصالات باسبار، باکس اتصالات و ترمینال کابل استفاده می­شود. حداکثر فاصله بین سنسور دما با سطح موردنظر 300 میلیمتر و بازه اندازه گیری آن 40- تا 300 درجه سانتی گراد است. تولیدکننده این سیستم پیشرفته، شرکت Test Elektro روسیه می باشد که از آن به طور اختصاصی برای مانیتورینگ دما در اتصالات ولتاژ پایین، متوسط و بالای سوییچ بردها در سطح توزیع و فوق توزیع  استفاده می­شود.

این سیستم توسط شرکت موج نیرو در پست فوق توزیع عظیمیه کرج نصب و راه اندازی شده است.

مراجع نصب سنسورهای به کار رفته در کشورهای دیگر:
شرکت روسی Test Elektro تامین تجهیزات برای تابلوسازان را برعهده دارد و بر اساس اعلام آن شرکت فروش سنسورهای تشخیص حرارت از سال 2011 تاکنون به شرح زیر بوده است:
-نصب بیش از 15000 سنسور در نقاط مختلف ایستگاه های برق سراسر کشور روسیه
-نصب بیش از 700 سنسور و 70 کنترل کننده به شرکت هیوندای الکتریک کره جنوبی طی سالهای 2017 و 2018
-نصب در  سیستم های توزیع برق متروی شهرهای بزرگ در روسیه


لینک کاتالوگ
  لینک وب سایت